Obrázek k článku Twenty One Pilots končí „rozmázlou“ éru. S novým albem ji oslaví také v Praze
| Lukáš Rešl | Foto: Live Nation

Twenty One Pilots končí „rozmázlou“ éru. S novým albem ji oslaví také v Praze

Po více než dvou letech se do České republiky vrátí americké duo Twenty One Pilots. Přijede v rámci The Clancy World Tour. Šňůra na podporu alba nazvaného Clancy zahrnuje také koncert v pražské O2 areně, kde populární dvojice rozjede svou show 12. dubna 2025.

Zpěvák Tyler Joseph a bubeník Josh Dun do toho po čase šlápli a na konci února oznámili vydání své již sedmé desky. Ve stejný den zároveň do éteru vypustili první ochutnávku nahrávky – pilotní singl Overcompensate. Rytmicky údernou skladbu podpořenou sekaným rapem Josepha zároveň důrazně odkazují na pátou desku Trench, ze které pochází například hitová skladba Chlorine. V novém singlu navíc skupina využila text převzatý z bridge písně Bandito, která je rovněž součástí alba Trench.

Clancy na starší desku odkazuje záměrně, má totiž představovat závěrečnou kapitolu albové série, kterou odstartovalo album Blurryface z roku 2015. Postava Blurryface, což v překladu znamená rozmazaný obličej, představovala nejistotu, které frontman Tyler Joseph čelil, vysvětloval v MTV. Po této desce o tři roky později následovala zmíněná Trench, přičemž doposud poslední vydanou nahrávkou v rámci albové série je Scaled and Icy z roku 2021. Ta kapelu ukázala v nejpozitivnější poloze navzdory probíhající pandemii. Právě o tomto albu se krátce po jeho vydání pro Headliner rozpovídal bubeník Josh Dun.

Sedmá řadovka Clancy by zároveň měla pojmout 13 skladeb, přičemž kompletní seznam i s názvy skladeb je již k dispozici na streamovací platformě Apple Music. Zároveň se objevují i spekulace, že se může jednat o poslední album Twenty One Pilots kvůli zakončení koncepční albové pouti. Kapela však nic takového nenaznačila.

Naposledy Twenty One Pilots vystoupili v České republice v roce 2022 na letním festivalu Colours of Ostrava, kde předvedli velmi poutavou show. V pražské O2 areně, kam se chystají příští rok 12. dubna po více než pěti letech, tak lze očekávat zase trochu jinačí podobu jejich vždy energií překypujícího dynamického koncertu.