Hudební doprovod zajistila Česká filharmonie, která skladbu nahrála v pražském Rudolfinu. Jde o historicky první spolupráci filharmonie s popovým projektem.
Nová verze vznikla na památku Michaely Davidové, dcery Michala Davida, která v roce 2000 podlehla leukémii. Producentem skladby je dvojnásobný držitel ceny Grammy Jan Fairchild, který spolupracoval s Normanen Brownem a Gladys Knight. Fairchild zaranžoval skladbu do podoby spojující orchestrální aranžmá s moderním popem. Text napsal Charlie Midnight, renomovaný textař s řadou nominací na Grammy, Zlaté glóby a Emmy. „Budu rád, když píseň osloví co nejvíce fanoušků a pomůže lidem, kteří přišli do styku s rakovinou,“ uvedl premiéru Michal David.
Hudebně se skladba v nové verzi opírá o smyčcové aranžmá a bohaté vokály podpořené souborem Fine Gospel Time pod vedením Zuzany Stirské. Logo projektu s motivem dalmatina, což byl oblíbený pes Michaely Davidové, vytvořila zpěvačka Karin Ann. Veškerý výtěžek z prodeje a streamování písně poputuje na podporu Prevent Cancer Foundation a dalších charitativních organizací, včetně Nadace EP Group a Kapky naděje v České republice.
Projekt zaštítil Michal David jako výkonný producent společně s Ladislavem Vajdičkou z vydavatelství Billion Streams a americkým zpěvákem a producentem Braisonem Cyrusem. Davidova píseň Pár přátel pochází původně z alba Bláznivá noc, které vyšlo v roce 1988. Stala se jedním z jeho největších hitů. Svůj „druhý dech“ chytla v roce 1998, když čeští hokejisté uvedli, že jim hudba Michala Davida sloužila jako motivace během zimních olympijských her v Naganu, kde získali zlaté medaile.
Charitativní písně spojující hudební hvězdy nejsou ve světě novinkou. Ikonická We Are the World z roku 1985, napsaná Michaelem Jacksonem a Lionelem Richiem, spojila hvězdy jako Stevie Wonder, Bruce Springsteen či Tina Turner pro boj proti hladomoru v Africe. Českou stopu v podobných projektech zanechal třeba Jiří Zmožek s písní Nejhezčí dárek, která byla součástí projektu na podporu dětských domovů a nemocnic.