Obrázek k článku Česko pozná Ameriku. Donald Glover míří poprvé do Prahy jako Childish Gambino
| Lukáš Rešl | Foto: Pavielle Garcia

Česko pozná Ameriku. Donald Glover míří poprvé do Prahy jako Childish Gambino

Vůbec poprvé zahraje v pražské O2 areně Donald Glover, známý také jako Childish Gambino. Čtyřnásobný držitel Grammy za hitovou skladbu This Is America tu bude koncertovat 12. listopadu letošního roku. A zároveň vydává nové album.

Letošní comeback odstartoval v dubnu na hlavní scéně populárního kalifornského festivalu Coachella, kde se představil vedle Tylera The Creatora. Nyní vydává Childish Gambino finální verzi původně čtvrtého alba 3.15.20, které v březnu roku 2020 volně vypustil do éteru. Pojmenoval ji Atavista a údajně by se mělo jednat o jeho poslední album. Hostují na něm mimo jiné 21 Savage nebo Ariana Grande.

Doposud největší úspěch sklidil s hitem This Is America (2018), jenž od doby svého vydání nasbíral miliony streamů a Američan za něj obdržel čtyřikrát cenu Grammy. Původně přitom Childish Gambino hudební dráhu nastartoval v roce 2011 debutovou deskou Camp. Za ní následovali alba Because the Internet (2013) a "Awaken, My Love!" (2016).

Pro své nově oznámeného The New World Tour si vybral také zvláštního hosta, zpěvačku a rapperku Amaarae, která v minulém roce zabodovala s albem Fountain Baby. Společně s ní a s novou deskou se zastaví také v pražské O2 areně 12. listopadu. 

Glover je známý i jako herec a scenárista. Stojí za seriálem Atlanta, za který získal dva Zláté glóby a hrál roli Landa ve filmu Solo: Star Wars Story ze série Star Wars. V nové adaptaci Lvého krále propůjčil hlas Simbovi.