Obrázek k článku Headliner Pontony ozdobí hlas Davida Pomahače i jazzoví buskeři Sépie z Hor
| Lukáš Rešl | Foto: Tomas Carl Allen

Headliner Pontony ozdobí hlas Davida Pomahače i jazzoví buskeři Sépie z Hor

Série showcaseových koncertů neokoukaných interpretů na Střeleckém ostrově pokračuje ve středu 10. července. Hutnou jazzovou improvizaci zde představí virtuózní sebranka Sépie z Hor. Na jejich set naváže „neviditelný“ sólový projekt Davida Pomahače.

V srdci Prahy se na letní scéně Malostranské besedy na Střeleckém ostrově v rámci koncertní série Headliner Pontonů, jež jsou přístupné zdarma, představí další duo neotřelých interpretů. Koho na Střeláku 10. července přivítá intimní otevřená scéna tentokrát?

Sépie z Hor

Jazz na Pontonech? To tu dlouho nebylo! Moderní jazzový kvartet s podivuhodným názvem Sépie z Hor za to umí pořádně vzít a i díky saxofonovému a houslovému obsazení umí vynegenerovat velké gradující instrumentálky. „Sépii z Hor jsem náhodou viděl na jednom menším festivalu – tehdy mi okamžitě spadla brada až na zem. Energie, kterou je schopna kapela vygenerovat, je neskutečná! Hudebníci začínali nejdříve jako buskeři, ať už v Čechách nebo v Berlíně, a na kontě mají dva roky staré album Děj Se Vůle Soží. To pravé kouzlo se však skrývá v jejich koncertech,“ zdůrazňuje před jejich středečním setem dramaturg letošních Headliner Pontonů wlado.

David Pomahač

Zakladatel urban folkového dua Keslowski, bývalý člen kapel Bez peří, Houpací koně nebo doprovodný hráč Xaviera Baumaxy. David Pomahač je umělec, který toho za svou kariéru zažil mnohé. Své zkušenosti se již v roce 2020 rozhodl zúročit svým sólovým debutem Do tmy je daleko, na který o dva roky později navázal druhou deskou Neviditelný. Produkčně plodný je i letos – koncem června vydal novinku v podobě nového singlu Kouzlo. „David je chlap, který toho stíhá minimálně za tři – má podcast, pořad v rádiu, a hlavně je to šikovný hudebník. Vyjmenovávat, kde všude a s kým dělal, nemá smysl, protože je toho moc. Na Pontomu nám ale jde hlavně něj!“ říká dramatrug wlado, který zároveň doufá v přízeň optimálního počasí. David totiž měl na Pontonech už jednou hrát, tehdy ale vše zhatil déšť.