Obrázek k článku Ed Sheeran má v Hradci Králové vyprodáno. Přidává druhý koncert
| Šárka Hellerová | Foto: Annie Leibovitz

Ed Sheeran má v Hradci Králové vyprodáno. Přidává druhý koncert

První oznámený koncert Eda Sheerana v České republice je již vyprodaný. Fanoušci, kteří dosud nemají vstupenku, ale nemusí zoufat. Anglický zpěvák zde totiž příští rok vystoupí dvakrát za sebou. Pořadatelé oznámili, že kromě 27. července v Hradci Králové zahraje i 28. července 2024.

Obě akce, jejichž speciálním hostem bude britský písničkář Calum Scott, se konají v rámci série Rock for People Concerts v multifunkčním Parku 360, kde je doma festival Rock for People. Samostatné open-air koncerty se zde dosud nekonaly a pořadatelé mluví o významném milníku. „Mám obrovskou radost, že můžeme uspořádat koncert takové osobnosti a jedinečného muzikanta, kterým je Ed Sheeran. To, že si pro svou show v České republice vybral Park 360, kde je domovem i náš festival Rock for People, je pro nás obrovská čest a přelomový milník,“ uvedl za spolupořádající agenturu Ameba Production její šéf Michal Thomes při oznámení prvního termínu. 

Nyní dodává: „Koncerty v Parku 360 přináší úplně nový komplexní zážitek s nadstandardním komfortem. Jedná se o unikátní model, který v rámci aktuálního turné nemá obdoby. Pro návštěvníky bude připravený pestrý doprovodný hudební i nehudební program už od dopoledních hodin, několik možností ubytování, skvělá gastronomie ale i třeba kyvadlová doprava z centra Hradce Králové.“

Konec matematické éry

Do Hradce Králové přijede v současné době dvaatřicetiletý hudebník rok poté, co vydal dvě nová alba. Nejprve dokončil sérii desek, jež pojmenovával matematickým znaménkem. Zahájil ji ve dvaceti letech albem + a letos ji uzavřel jak jinak než deskou Subtract, tedy -. V září pak navázal dalším albem Autumn Variations, inspirovaným skladatelem Elgaem a jeho Enigma Variations. Po jeho vzoru Sheeran na desku složil písně věnované svým přátelům a jejich životním osudům.

Ed Sheeran na svém YouTube kanálu zveřejňuje videoklipy, které k písním z nového alba Autumn Variations vytvořili fanoušci

Od dob, kdy Ed Sheeran buskoval nebo v roce 2015 vystupoval v holešovické Tipsport Areně, jeho pódiová prezentace vyrostla do neskutečných dimenzí, nicméně podstata zůstává stejná – kluk s looperem a kytarou a svými písničkami, které zpívá společně s tisíci fanoušky. Naposledy těch fanoušků bylo v Praze během dvou koncertů sto čtyřicet tisíc.