„Řekl bych, že já a The 1975 do Malajsie nepojedeme – dva chlápci, co se líbají uprostřed jejich fenomenálního vystoupení na Lollapalooze,“ napsal poté DeLonge na Instagram ke screenshotu, na kterém je moment zachycen.
A video stejného okamžiku okomentoval slovy: „The 1975 mě na Lollapalooze strhli… Zatraceně dobrá kapela. Dokonce jsem dostal rychlou pusu na pozdrav.“ DeLonge ve svém prvním komentáři naráží na nedávný koncert The 1975 v Kuala Lumpur, který kvůli polibku na pódiu nejenže skončil předčasně, ale dokonce vedl k ukončení celého festivalu Good Vibes a vykázání kapely ze země. Matt Healy zde na protest proti místním zákonům, které ostrakizují a diskriminují sexuální menšiny políbil baskytaristu Rosse MacDonalda a prohlásil, že souhlasit s koncertem v této zemi byla chyba. „Nevidím smysl v tom někam pozvat The 1975 a pak nám říkat, s kým můžeme mít sex,“ řekl Healy během koncertu v Malajsii.
Organizátoři festivalu, společnost Future Sound Asia, oznámila, že proti The 1975 podnikají právní kroky a chtějí po kapele náhradu vniklé škody, informuje NME.
Na Lollapalooze nicméně zjevně nešlo o žádný protest, spíš o spontánní radostné přivítání kytaristy a zpěváka Blink-182 a není jasné, jestli svým prohlášením Tom DeLonge do budoucna opravdu vylučuje koncerty kapely v Malajsii.
V Kuala Lumpur v mezičase už jako první zahraniční kapela po The 1975 vystoupili Muse, kteří na předchozí události reagovali změnou v setlistu koncertu. Škrtli z něj píseň We Are Fucking Fucked, údajně kvůli vulgárnímu názvu, a místo ní zahráli titulní skladbu desky Resistance – vzkaz místní komunitě, že se nemá nechat zastrašit. „Vzhledem k okolnostem se zdálo poselství písně více na místě,“ vysvětlil na Instagramu bubeník Dominic Howard.