Obrázek k článku Anastacia po čtvrtstoletí oslaví své největší hity. Praze připomene slavný debut
| Lukáš Rešl | Foto: Peter Svenson

Anastacia po čtvrtstoletí oslaví své největší hity. Praze připomene slavný debut

Jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček, která na přelomu milénia lámala rekordy hitparád po celém světě, míří po necelých třech letech zpět do České republiky. Opět zahraje v pražském O2 universu, kde se představí 28. března příštího roku.

A návrat by to měl být velkolepý. Anastacia, rodným jménem Anastacia Lyn Newkirk, totiž do Prahy přijede v rámci koncertního turné „Not That Kind“, které je pojmenované po její debutové desce, jež vyšla v červnu roku 2000. Právě s deskou Not That Kind, respektive jejím singlovým hitem I'm Outta Love, totiž popová hvězda poprvé šokovala svět svébytným a nezaměnitelným hlasem.

„Jsem nesmírně nadšená, že jsem opět na cestách po Evropě, a mám to štěstí, že mohu přijet a vystupovat na tolika nádherných místech pro svou výjimečnou blízkou rodinu,“ říká sama pětapadesátiletá zpěvačka. „Neměla jsem možnost absolvovat turné ke svému prvnímu albu, o to je toto turné výjimečnější. Nemůžu uvěřit, že od vydání Not That Kind uplynulo už 25 let, určitě to oslavíme v pravém stylu Anastacie,“ dodává. 

Americká zpěvačka za svou kariéru stačila doposud nahrát osm studiových alb, přičemž to prozatím poslední s názvem Our Songs (2023) vydala v září minulého roku. Jak sama dodává, jedná se o poctu těm největším hitovým melodiím, které objevila během turné po Německu. Ostatně právě v Německu je zpěvačka velmi populární, prodala zde více než 3 miliony alb.

Přese všechny úspěchy je dnes Anastacia stále nejvíce známá díky hitům z raného období kariéry, kterou začala v roce 1999. Díky hitům jako právě I'm Outta Love, Paid My Dues nebo Left Outside Alone a milionům prodaných desek získala už v roce 2001 titul „nejprodávanější nové popové umělkyně na světě“. Po poslední návštěvě pražského O2 universa v prosinci roku 2022 se nyní Anastacia vrací na místo činu. Její hlas znovu rozezní tento prostor 28. března 2025.