Obrázek k článku Totally Nothin: Poprvý jsem se pořezal, když jsem byl high. Xanax mi dali v nemocnici
| Honza Vedral

Totally Nothin: Poprvý jsem se pořezal, když jsem byl high. Xanax mi dali v nemocnici

"Drogy určitě neglorifikuju. Jenom popisuju skutečnost takovou, jaká je," říká reprezentant nastupující rapové generace Totally Nothin.

Pochází z Tábora a jeho hudba v mnoha ohledech zapadá do schémat, ze kterých si děláme srandu v rubrice OK Boomer. Čtyřiadvacetiletý František Thiel je přesto v něčem jiný. Krom rapu vystupuje s hardcorovou kapelou My Hard Lesson a hudbu bere jako únik před svými vlastními démony.
"Byly doby, kde jsem neměl kde bydlet. Párkrát to dospělo do momentu, kdy jsem se sebepoškozoval. Primárně, když jsem byl high," říká otevřeně v podcastu Headliner CZ, který s ním připravil Honza Vedral.
"Skončil jsem na psychiatrii, kde se život zastavil a v hlavě se  mi to resetovalo, že je to už velká zarážka, kam dospět," vypráví svůj životní příběh, který dokládají jizvy na jeho rukou, prosvítající i přes tetování.
"Mami podívej byl milník za extrémně depresivním obdobím. Už se dokážu cítit uvolněně i bez toho, abych se musel sundat," říká Totally Nothin o svém aktuálním EP, které vydal překvapivě coby akvizice tradičního vydavatelství Supraphon.
Je scéna současného mladého rapu tak toxická, jak to vypadá z klipů? "Hodně jsem se točil kolem stejnejch témat, ale já se v tom jejich kruhu opravdu točil. Možná to byl důvod začít k životu přistupovat jinak," zamýšlí se Totally Nothin a vypráví, jak svoje špatné psychické stavy řešil sebepoškozováním. I to, jak si vypěstoval závislost na benzodiazepinech, které mu předepsali v nemocnici.
"Štve mě, že se z xanaxů stává trend. Že tím lidi řeší menší problémy," říká Totally Nothin, který svoji tvorbu rozhodně nebere jako propagaci drog. "Nepopisuju to jako cool."
Během Podcastu došlo i na detailní rozbor textu singlu Mami podívej, hledání nových témat, srovnání subkultur hardcoru a rapu a také světů tradičního a digitálního popu.
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.