Obrázek k článku NobodyListen: V krizi jsem založil label. Další kus skládanky jménem Addict
| Vojtěch Tkáč

NobodyListen: V krizi jsem založil label. Další kus skládanky jménem Addict

Dalším hostem podcastové série Pražská hudba je multitalentovaný Jakub Strach aka NobodyListen. V České republice i mimo ni se proslavil především jako DJ a promotér, který stojí za fenoménem Addict. A ten kupodivu fungoval i v přidušeném roce 2020.

Na akcích s touto nálepkou vystupují přední tuzemští i světoví producenti a rappeři, přičemž jejich sety naživo hltají tisíce mladých lidí. V roce 2020 se měla uskutečnit dosud nejrozsáhlejší party v pražské Malé sportovní hale, jako mnoho dalších plánů musel ovšem i tento jít stranou.
Namísto toho ale NobodyListen zrealizoval dlouho chystaný nápad a založil vlastní label Addict Sound. Někteří jeho členové, mezi kterými figurují třeba Rohony, yeezuz2020 a Jimmy Pé, se zároveň v červnu představili na monumentální digitálně-živé party Addict Virtual, kterou sledovali desítky tisíc diváků. S Nobodym se Vojtěch Tkáč potkal v jeho karlínském studiu, kde pracuje na autorské tvorbě a připravuje další projekty nového labelu pro rok 2021.
V sérii podcastů Pražská hudba s podtitulem "vize hudební krize" vám přinášíme konkrétní příběhy umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů, kteří v roce 2020 přišli kvůli koronaviru o práci a museli se přizpůsobit nové situaci. Nemluvíme s nimi jen o problémech, kterými pražská hudební kultura v těžké době prochází. Ale taky o řešeních, abychom zjistili, jaké změny hudební scénu v nadcházejících měsících možná ještě čekají.

Seriál Pražská hudba můžete poslouchat na SpotifyApple PodcastsAnchor.fm a v dalších podcastových službách. 

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Předchozí díly: