Obrázek k článku Našli jsme největšího koncertního fanouška v Česku
| boi | Foto: Danny Clinch, Live Nation, koláž: Headliner

Našli jsme největšího koncertního fanouška v Česku

„Pearl Jam poprvé v Praze? Mám nahrávku!“ směje se speciální host podcastu Headliner CZ Marek Johnny Větrovec. Je opravdu největším žijícím koncertním fanouškem v Praze a možná i v republice?

Tentokrát je vydání podcastu Headliner CZ opravdu speciální. Za mikrofon totiž společně s Honzou Vedralem usedl pravidelný čtenář a dlouhodobý podporovatel našeho časopisu Marek Johnny Větrovec, který si povídání zamluvil v kampani na Hithitu, díky které jsme v závěru loňského roku vydali speciální tištěnou bestofku Headliner 100.

 Marek Větrovec se nezdá, ale ví spoustu věcí dřív než všichni hudební novináři v zemi. Ve facebookové skupině Headliner – hudba zevnitř i zvenku jako první informuje o novinkách i úmrtí hudebních legend mnohdy dřív, než to potvrdí velké zahraniční servery. Začátek rozhovoru se proto trochu morbidně zabýval algoritmem smrti na sociálních sítích. Ale pak už se řeč stočila na probírání aktuálního i dávno minulého hudebního dění.

Marek je hudební zaťatec, takže to rozhodně nebyla nuda. Společně s Honzou rozebrali nový singl Depeche Mode, Vojtu Dyka pějícího Bowieho Heroes i podivuhodné zážitky z koncertů Lauryn Hill, která zřejmě po každém koncertě pořádá popravy zvukařů. Udělali si výlet na koncerty Rolling Stones i Paula McCartneyho, porovnali si svoje zážitky. A vrátili se do doby, kdy Bruce Springsteen odmítal opustit pódium v pražském Edenu, i když už nešťastní pořadatelé rozsvítili stadión, jako by se na něm odehrával mistrovský zápas. A on to byl mistrovský koncert.

A samozřejmě došlo i na aktuální činnost Rogera Waterse, který svou hudební pronikavost utopil v rezonanci dezinformačních webů a nástrahách vlastního ega. „Genialitu nelze předělávat,“ poznamenal trefně Marek Větrovec ohledně Watersova nejnovějšího hudebního projektu, v němž se ustrkovaný umělec rozhodnul přetočit celé album Dark Side of the Moon, protože mu prý do toho před lety zbytek Pink Floyd moc kecal.

Na závěr podcastu Marek vyrazil Honzovi Vedralovi dech, když se svěřil, že disponuje všemi nahrávkami pražských koncertů Pearl Jam, včetně toho prvního v roce 1996. „Ale to byl snad první velký koncert, na kterém jsem kdy byl!“ reagoval nadšeně šéfredaktor Headlineru. A ukázku toho, jak to tehdy Pearl Jam na legendárním koncertu, který se skoro neuskutečnil hrálo, si můžete poslechnout i v podcastu. Společně se vzpomínkami na řadu dalších koncertních momentů, které jsou možná prchavé, ale pro pár lidí rozhodně nezapomenutelné.