Obrázek k článku Miloš Pokorný: Pokondr už nebude. I Leoš Mareš si úspěch musel odpracovat
| Honza Vedral

Miloš Pokorný: Pokondr už nebude. I Leoš Mareš si úspěch musel odpracovat

Jeho hlas bezpečně poznáte. Miloš Pokorný rádiu zasvětil posledních třicet let svého života a dobře ví, jak to v tuzemském éteru chodí.

Poté, co ukončil kariéru projektu Těžkej Pokondr a pracovně se rozešel se svým dlouholetým souputníkem Romanem Ondráčkem, zakotvil se svým Ranním klubem na vlnách Expres FM.

Právě tam od pondělí do pátku připravuje pro posluchače show, kde se aktuální muzika mísí s informacemi a rozhovory. A Miloš Pokorný tu zúročuje všechno, co se naučil od dob, kdy se u nás začal sektor soukromých rádií vytvářet.

A právě o tom byla v podcastu Headliner CZ řeč. „Přestože jsme se všichni znali, tak jsme se ani nezdravili. Člověk přece nebude zdravit konkurenci!“ vzpomíná Pokorný na začátky českých soukromých rádií v rozšířené verzi rozhovoru Honzy Vedrala, který si můžete přečíst v červnovém Headlineru v rubrice Insider.
„Dneska je doba rychlejší a každý chce být slavný hrozně rychle. Ale ono to zkrátka nejde. Nejdřív ty lidi musíš přes rádio získat,“ vysvětluje, že i úspěch v rádiu trvá dlouhá léta. A že byly doby, kdy musel před vedením hájit tehdy začínajícího Leoše Mareše. „Leoš začínal s vykrýváním večerů a rozhodně nebyl hvězda. Říkali nám, ať ho vyhodíme, že je to blázen. Ale odpracoval si to.“
Jaký je hudební vkus Miloše Pokorného? Co práce moderátora obnáší? Proč už se nikdy nevrátí Těžkej Pokondr? A jaká je budoucnost rádia? Dozvíte se v novém podcastu Headliner CZ.

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.