Obrázek k článku Michal Thomes: Zájem o Måneskin má teď obrátky srovnatelné s Green Day
| Honza Vedral | Foto: Vojtěch Resler / MAM

Michal Thomes: Zájem o Måneskin má teď obrátky srovnatelné s Green Day

Už v pátek 13.8, propukne v Hradci Králové Rock for People Hope. Pořadatel Michal Thomes v podcastu prozrazuje, jak se letošní ročník dával v rekordním čase dohromady.

Už v pátek 13.8, propukne v Hradci Králové Rock for People Hope. Pořadatel Michal Thomes v podcastu prozrazuje, jak se letošní ročník dával v rekordním čase dohromady.   
„Ukázalo se jako dobrá volba, že jsme šli po starém kontinentu,“ říká Michal Thomes o programu, který zdobí jména The Hives, Mando Diao, Missio nebo italští Måneskin. „Najednou se nám jeví jako absolutní Headliner festivalu. Zájem kolem nich se dostal do obrátek nesrovnatelných s ničím jiným. Připodobnil bych to snad jenom k tomu, když jsme ohlásili Green Day,“ říká o letošních vítězích cen Eurovize.
Od té doby, co je Rock for People v květnu na festival potvrdil, se překvapivě stali hvězdou britských i amerických hitparád, ovládli streaming a nejnověji představili svůj duet s Iggy Popem. „Jejich cena na příští sezonu bude několikanásobně vyšší,“ podotýká Michal Thomes.
Řeč byla i o nové podobě areálu, první tuzemském pódiu na vodíkový pohon i budoucnosti evropské festivalové scény a ekologické zodpovědnosti. "Problém s britskými kapelami teprve vykoukne. Brexit jim znemožnil turné po starém kontinentě. Na hudební sektor to bude mít velký dopad, zatím je ale překrytý problémy kolem covidu a karantén," podotýká pořadatel.
„Během Rock for People Hope oznámíme velmi důstojného náhradníka The 1975,“ slíbil také Michal Thomes v průběhu podcastového rozhovoru s Honzou Vedralem, ve kterém vyšlo krom jiného najevo i to, že letošní ročník bude možná první bez Vypsané fixy...   
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.