Obrázek k článku Marpo: Diss track, to je takovej Tinder pro agresivnější lidi. Nad Vémolou zvítězím
| Honza Vedral

Marpo: Diss track, to je takovej Tinder pro agresivnější lidi. Nad Vémolou zvítězím

„Vyhořel jsem. S touhle deskou jsem znovu našel oheň,“ říká Marpo o svém album Backwoods Bred v rozhovoru s Honzou Vedralem. Proč nahrávka stála 1,8 milionu korun? 

„Troublegang jsem už chtěl rozpustit. Hádali jsme se o blbosti. Nechtěl jsem, abychom dopadli jako Chinaski,“ vzpomíná kontroverzní rapper na neúspěch předchozího alba  Dva v podcastu Headliner CZ. „K tomu přišel rozvod a všechno šlo stranou.“

Mizernou náladu změnil až track Badman, který dal Marpo dohromady se svým spoluhráčem a producentem Marcusem Tranem. Myšlenky, že se na rap vykašle a zkusí to jinak a jinde, ho nakonec rychle přešly. A namísto toho se rozhodl natočit nejdražší desku své kariéry, s velkorysou produkcí a autentickým country zvukem. 

Ještě před tím ze sebe ale přetlak vyplivnul v diss tracku Zavři hubu 3, ve kterém si po svém vyřizoval účty s tuzemskou popovou scénou. „Dnešní doba nahrává díky sociálním médiím srabům. Když na mě někdo ukáže fakáče v autě, tak vystoupím, aby si to příště rozmyslel,“ vrací se Marpo k rozruchu, který song způsobil a v mnohém připomněl jeho vstup na rapovou scénu. „Vrátila se vlna nenávisti, kterou jsem zažil v rapu. Bylo to jak přes kopírák,“ ohlíží se za skladbou, ve které se navezl do Cen Anděl, Kapitána Dema i Mejly z Vypsané fixy. „Prostě takovej jsem a říkám to narovinu,“ krčí rameny. Ostatně, se všemi, kterých se diss týkal, si to už vyříkali po telefonu. „Možná je diss track takovej Tinder pro agresivnější lidi,“ směje se Marpo. Ostatně i s autorem rozhovoru se kdysi seznámili tak, že o sobě nehezky psali a rapovali.

Pak už se pouští do líčení, jak vznikala jeho deska Backwoods Bred, jejíž rozpočet se vyšplhal na 1,8 milionu. Podepsala se na tom produkce Clinta Murphyho i to, že se vizuály k albu rozhodl natočit v americké Louisianě. „Museli jsme na 14 dní do Mexika kvůli karanténě a šíleně se to prodražilo, ale jsem magor a nikdy nemám záložní variantu. Bažiny jsme nemohl točit někde v Jeníkově u Teplic,“ pouští se do popisu dobrodružství, která zažili během pátrání po lokacích známých ze seriálu True Detective.

Co říkal na jeho hudbu Yelawolf? Kolik stojí Kid Rock? Co si Marpo myslí o českém country? A jaké má další plány do budoucna? „Věřím, že budu vítěz,“ říká na závěr o chystaném zápase s Karlosem Vémolou. A tak nějak se to týká všeho, co dělá… 

Marpo vystoupí s Troublegangem 28.8. na open air Lucerna Music Baru v Ledárnách Braník. 

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.