Obrázek k článku Honza Ponocný: Neznám nikoho, kdo by hrál jako Ivan Král
| Honza Vedral | Foto: Jindra Kodíček

Honza Ponocný: Neznám nikoho, kdo by hrál jako Ivan Král

Dnešní podcast bude náhledem do kuchyně příprav koncertní pocty Forever Král, která se odehraje 12. září na Křižíkově fontáně v rámci festivalu Metronome Prague Warm Up. Dojde i na první ukázku z nové písně Alright, která ma jasný podtitul: Song 4 Ivan.

Kytarista Honza Ponocný byl dlouhá léta sidemanem Ivana Krále. A tak je logické, že právě on dal dohromady kapelu, která bude během koncertní pocty doprovázet české zpěváky, kteří se přijdou s Ivanem rozloučit. „Jsem z generace, která byla na Ivana nafoukaná. Jeho vystoupení v Rock Palastu s Patti Smith bylo kultovní,“ vzpomíná na to, jakou byl Ivan Král, spoluhráč Patti Smith, Iggyho Popa i Davida Bowieho, ještě před svým návratem do České republiky pro tuzemské muzikanty ikonou. A nezměnilo se to ani po jeho příjezdu.  
„Překvapilo mě, jak Ivan hraje potichu. Když jsme spolu zkoušeli v kuchyni na akustické kytary. Až později jsem jeho zvuk pochopil, všechno dělal rukama a dynamikou. Měl jenom jeden zvuk. Říkal, dej mi nějakýho Telecastera nebo Les paula a lampovej aparát. Pak se zapojil a ztlumil se na kytaře. A to bylo všechno,“ popisuje Honza Ponocný do detailu, čím bylo Ivanovo hraní výjimečné. „Jako hráč byl pevnej a gumovej zároveň. Neznám nikoho, kdo by hrál jako on.“
Jak bude vypadat koncertní pocta Forever Král 12. září na Křižíkově fontáně? Jaké to bylo stát s Ivanem na jednom pódiu? A proč jsou v hudbě důležité i chyby? To všechno se dozvíte v novém vydání podcastu Headliner CZ, kterým vás jako vždy provede Honza Vedral. 
Plus jako bonus zazní i ukázka nové písně Alright, která vznikla na Ivanovu počest.
Vstupenky a další informace najdete na www.foreverkral.cz
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.