Obrázek k článku Budoucnost Plexis je růžová. Zrychlili jsme a dali tomu grády
| Honza Vedral | Foto: Jan Vegy Táborský

Budoucnost Plexis je růžová. Zrychlili jsme a dali tomu grády

„Měl jsem zdravotní problémy. S klukama jsme se rozešli v dobrým. Dohodli jsme se, že takhle už dál spolupracovat nejde,“ říká o změnách u legendární punkové kapely Plexis její frontman Petr Sid Hošek.

„Měl jsem určité psychické problémy. Bylo toho na mě moc. Po té havárce jsem chodil na léčení. Už je to lepší, ale rozhodnutí už padlo, takže jsem postavil novou kapelu,“ vysvětluje v rozhovoru s Honzou Vedralem pro podcast Headliner CZ.

Kapela v novém složení už intenzivně zkouší několik dní v týdnu. „Jenom kytaristu pořád ještě nemáme. Naivně jsem doufal, že to bude Johny Chaos, ale bohužel neprošel konkurzem. Zasekl se před třiceti lety a my chceme jít dál. Přeju mu, ať si najde kapelu,“ popisuje Hošek aktuální vývoj v Plexis.  

Řeč byla i o albu Půlnoční rebel, které oslavilo třicet let od vydání. „Byla to doba naprostýho povznesení a skvělý nálady. Tenkrát se opravdu všichni na všechny smáli. Mysleli jsme si, že žádná špatná doba už nemůže přijít. Nevyšlo to,“ popisuje vznik kultovního alba Petr Hošek. Titulní skladbu napsal na základě svojí první návštěvy západního Berlína. „Dali jsme si LSD. A po dvou letech se mi ten zážitek poskládal v hlavě,“ směje se. 

Jak vypadal vůbec první koncert Plexis? Co měli kdysi společného skini, pankáči a máničky? A jak to bylo s tři týdny trvající demonstrací na Staroměstském náměstí, na které se hlučelo tak dlouho, díky které vznikly první pražské rockové kluby?

„V lidech už dneska není to odhodlání. Každý si jede na svým písničku sám na sebe. Ta obrovská pospolitost dávno vyprchala.“ říká Petr Hošek, ale jedním dechem dodává: „Za tři měsíce mi bude pětapadesát. Už léta zastávám názor, že mě sere bejt nasranej.“

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.