Hned vzápětí začaly Pohodě vyjadřovat solidaritu mimo jiné organizátoři dalších kulturních akcí. „Z vlastní zkušenosti z roku 2012 víme, jak náročná situace s počasím může na festivalu nastat. Držíme všechny palce, které máme, ať to zvládnete,“ vzkázali Pohodě pořadatelé festivalu Rock for People, kteří se v minulosti též potýkali s nepřízní počasí.
Nyní jsou jedněmi z iniciátorů sbírky, která má za cíl umožnit festivalu Pohoda v dalších letech pokračovat. „Organizátoři přistoupili k jednomu z nejnáročnějších rozhodnutí – nepokračovat, ale kvůli nejvyšší bezpečnosti všech zúčastněných festival předčasně ukončit,“ píší iniciátoři sbírky, kteří upozorňují na to, že kultura všeobecně prožívá těžké časy a že tento ročník měl být tím, který měl festivalu umožnit dostat se „do pohody“, po finančních těžkostech způsobených pandemií. Zároveň zdůrazňují, že Pohoda pro bezpečnost návštěvníků udělala po tragédii, která se odehrála před patnácti lety, maximum. Během prvního dne přispělo přes 2100 dárců.
„Pohoda vytváří každoročně na tři dny prostor pro svobodné umění, lásku a vzájemnost, kterou každý jeden z nás na letišti každoročně zažíváme a v dnešní době nejistot tak potřebujeme. Vraťme jí, co nám dává, aby mohla pokračovat,“ zdůvodňují pořadatelé veřejné sbírky, mezi kterými jsou kromě českého festivalu Rock for People slovenské kulturní organizace Anténa – síť pro nezávislou kulturu, SHARPE festival, Otvorená Kultúra!, Asociace hudebních klubů Slovenska, Uprising festival, Bratislavské Jazzové Dni, či Nová Cvernovka.