Která kapela je lepší? Chrpy nebo Cintorinni?
Cintorinni: Myslím, že hudba není, nebo by minimálně rozhodně neměla být soutěží. Každá kapela je v něčem dobrá a stejně je nejdůležitější, jestli to někoho oslovuje. I kdyby byl na světě jeden člověk, kterému tvorba kapely něco dá, tak to celé má smysl. Ale abych se vrátil k otázce, VÝRAZNĚ lepší je samozřejmě kapela Cintorinni.
Čím vás v kapele Cintorinni inspiruje žánr dad rock, který hraje kapela Chrpy?
Cintorinni: Osobně mě to inspirovalo k vygooglování, co ten pojem znamená. A našel jsem nás v tom, celkem dost opisujeme od kapel, které byly cool v době, kdy naši otcové byli v našem věku.
Vegy, dají se podle vašeho názoru Cintorinni opravdu srovnávat s Beatles?
Chrpy: Samozřejmě! To srovnání je poměrně logické, a navíc i přesné.
Všichni mají přeci radši Rolling Stones a my hrajeme jako Rolling Stones, kdyby hráli v roce 2005. Jsme mnohem víc sexy kapela, a navíc hrajeme písničky co mají pro lidi srozumitelnější formu. Hudba je v první řadě závod a kapela která neprohraje, vyhraje.
A teď vážně! Co můžeme čekat od vašich koncertů na Headliner Pontonu?
Cintorinni: Od Cintorinni můžete očekávat rychlou a hlasitou změť zvuků a riffů, nad kterou se klene Krófův mocný hlas. Písničky jsme opatřili českými texty z vlastní zahrádky. Vzýváme psychedelii, 80`s novou vlnu a šklebení se na svět okolo sebe.
Chrpy: Slzy, vztek, dojetí a nostalgii tak jak to s našimi emo písněmi umíme. Zároveň ale energii, napětí a velkolepou show na malém prostoru. Důležité je zmínit, že hrajeme z opravdových analogových zesilovačů a kytarových reprobeden, takže ten koncert reálně uslyšíte. Je to povinnost pro všechny, kdo budou ten den v Praze a měli někdy účet na MySpace. Mladší ročníky, které se vyžívají v classic rocku, jsou zvané taky.
Jak se zrodila kapela Chrpy? Všichni jste aktivní muzikanti – co vám chybělo a nalézáte právě v tomto projektu?
Chrpy: Ve 4 ráno na baru, je to trochu klišé ale vznikla tak většina českých dodnes aktivně hrajících kapel. Chybělo nám, že nemůžeme hrát hudbu na které jsme vyrostli a která byla na přelomu milénia dominantní a tou je Emo, Punk rock, Post hardcore apod. V našich stávajících kapelách jsme to nedokázali prosadit, protože to bylo moc tvrdé nebo naopak příliš měkké. Dát dohromady sestavu těchto čtyř typologických outsiderů bylo super snadné, moc lidí, kteří by byli ochotni hrát tento žánr není, a proto jej hrajeme právě my čtyři.
Stejná otázka pro Cintorinni. Jak se vaše kapela zrodila a co jejím prostřednictvím hledáte?
Cintorinni: Kapela Cintorinni se zrodila jako klasické hospodské „tyvole musíme založit kapelu“. Takových kapel bylo založeno spousta, ale málokterá opravdu vznikla. My jsme se tímto plánem nicméně pochlubili jednomu kamarádovi, který nás bez ptaní obsadil do programu festivalu Otevřeno Jimramov 2023, z čehož vznikl deadline a bylo nám trapné se z toho vykroutit. Tak jsme skutečně dali do kupy repertoár, zahráli jsme ten koncert a shodli jsme se, že minimálně nás to fakt bavilo. Tak v tom pozvolna pokračujeme.
Co byl dosud vrchol kariéry vašich kapel?
Jan Vegy Táborský: Určitě nedávné předskakování jedné z našich oblíbených kapel – Me First and the Gimme Gimmes v Lucerna Music Baru, dokonce tomuto legendárnímu all star bandu spadla brada, když nás chválili a promotér jim řekl, že to je náš čtvrtý koncert.
Matěj Belko: Náš vrchol kariéry bylo asi hraní na festivalu Rock For People, kde bylo asi 60 tisíc lidí. (Teda, jako v tom areálu. A hráli jsme jednu písničku, ale to nevadí.)

Headliner na festivalu uvedl Hudební svět Matěje Belka. V rámci pořadu vystoupila kapela Cintorinni.
Jaké jsou vaše aktuální plány?
Cintorinni: Máme natočenou desku, zbývá jí trochu došolíchat, doprodukovat, nechat smíchat, zmasterovat a nějak vydat. Singl „Holka“ už je hotový, smíchal nám to Dušan Neuwerth a zmasteroval Adam Karlík ze SONO, takže to i hraje. Chystáme se zahrát na festivalu Banát a pak 25.9. zahrajeme v Café V Lese. Pokud se to povede, třeba tomu budeme říkat „křest“. Aspoň něčeho. No a kdybychom pak měli příležitost, náš plán je prostě hrát.
Chrpy: Jak říkám, hudba jsou závody a my je chystáme 24.7. na Headliner Pontonu proti Cintorinům vyhrát. Pak nás čekají ještě takové malichernosti jako vydat do konce roku desku, natočit klipy, jet na tour a hrát koncerty.
Chrpy
Chrpy jsou Jan Vegy Táborský známý například z Wild Tides nebo The Prostitutes, Josef Stoláč Stolárik, který s dalším členem Tomášem Tomsnem Bursíkem hrál v kapele Just for Being, a bubeník Tomáš Blažek, který aktuálně bubnuje například ve kapele Sleep Twitch a ve Wild Tides. Rozhodli se, že začnou hrát hudbu, kterou mají rádi – tedy pop punk, jako dělají jejich oblíbení Blink-182, a že budou psát české texty. Venku mají několik singlů a v průběhu roku by mělo následovat EP. Na Střeleckém ostrově představí svou hudbu, které říkají dad rock. Více se o kapele dozvíte v tomto rozhovoru.
C1ntor1nn1
Pod touhle šifrou (též Cintorinni) se skrývá tak nová a žhavá kapela, že jsme o ní sice v Headlineru psát zatím nestihli, ale za to už si střihli písničku v rámci našeho pásma na festivalu Rock For People v rámci pořadu „Hudební svět Matěje Belka“. Matěje netřeba obšírněji představovat – je to tak schopný a šikovný hudebník a producent a spolupracuje s každým, kdo za něco stojí. V poslední době i s Tata Bojs. Na Headliner Pontonu už se představil loni, kdy doprovodil na kytaru Martina Chobota. Spolu s ním v kapele hraje a skáče skvělý kytarista Adam Krofian, který krom své domovské kapely The Atavists hraje například v živé doprovodné kapele PSH. A loni si v rámci Oktagonu střihl sólo na nejmenovaném fotbalovém stadionu jak na superbowlu! Za bicími sedí norský umělec Daniel Seversson.