Obrázek k článku Nejste zklamaný, že tam nejsou prasárny? Vojtaano vs. Fast Food Orchestra
| Honza Vedral | Foto: Melody Promotions

Nejste zklamaný, že tam nejsou prasárny? Vojtaano vs. Fast Food Orchestra

"Yesterday zlej, today to srovnej, tomorrow pomalu bude už dobrej," zpívají době navzdory optimisticky ve společném songu Jeden rok Fast Food Orchestra a Vojtaano.

Jak došlo k prolnutí světů jedné z nejdéle hrajících tuzemských ska kapel s rapperem a stand up komikem? A s jakým očekáváním vyjíždějí na společné turné, které začne v sobotu 6. listopadu v Sedlčanech a vyvrcholí 16. prosince v pražském Roxy?

"Základní energií si rozumíme," shodují se během rozhovoru s Honzou Vedralem v podcastu Headliner CZ frontman Fastfood Orchestra Fido a Vojtaano. Dohromady je svedlo nahrávací studio Rooftop Ondřeje Žatkuliaka, ve kterém loni chystali nezávisle na sobě svoje vlastní alba. Už tehdy si padli do noty. "Potřeboval jsem do jedné písničky trubku," popisuje Vojtaano první a ještě nenápadnou spolupráci, od které to byl k naplánování společného songu a turné jenom krok. "Přišlo mi, že v naší hudbě jsou podobný atributy, který se přitahujou," přikyvuje Fido, podle kterého měli Fast Food Orchestra jedinou obavu: S jakým textem asi rapper a písničkář s prořízlou pusou a hity jako Budulínek vs. Galantní jelen do společného songu přijde? 
"Nejste zklamaný, že tam nejsou prasárny?" ptá se hned Vojtaano Fida pobaveně a vypráví, že i když se sprosťáren nebojí, už z nich vlastně pomalu vyrostl. "Hranic mám čím dál víc. Od malička se ale vymezuju oproti neupřímnosti, že se o některých věcech nemluví," zdůrazňuje. 
Jak bude společné turné Vojtaana a Fast Food Orchestra vypadat? Jaké bylo jejich společné skládání? Jaký mají vztah k českým textům? A proč zrovna oni patří mezi muzikanty, kteří v uplynulých měsících neztratili pozitivní přístup ke světu? 
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech.