Obrázek k článku David Koller: Ivan Král říkal, že koncerty jsou kyslík muzikantů
| Honza Vedral | Foto: Marek Musil

David Koller: Ivan Král říkal, že koncerty jsou kyslík muzikantů

Poslechněte si rozšířenou verzi titulního rozhovoru květnového Headlineru.

Určitě jste si už všimli, že na titulní straně květnového Headlineru je David Koller a uvnitř obsáhlý rozhovor, ve kterém jsme si povídali nejen o hudbě. Na virtuální papír Headlineru se ale zdaleka nevešlo všechno, o čem byla řeč. Proto se v dnešním podcastu společně vydáme do Davidova studia Cox v pražské umělecké továrně MeetFactory.

Řeč byla o psaní písní s Jáchymem Topolem, domácím násilí, dětech, lítání vrtulníkem, Ivanu Královi, Petru Kellnerovi i skepsi k Michalu Davidovi.

„Petr Kellner nám ale nedal jiný peníze, než za který jsme hráli na společenských akcích pro jiné lidi,“ vrací se David ke comebacku Lucie. A popisuje, jak si paličkou vypnul jistící pás, když na halovém koncertě seděl za bicími na šikmé ploše patnáct metrů nad zemí.

Přestože větší adrenalin obvykle zažívá v helikoptéře, živé hraní je pro něj stále jedinečné.„Ivan Král říkal, že koncerty jsou kyslík muzikantů. Teď tu spolu sedíme ve studiu v naší zkušebně, všechno je tu profi a dobrý, mohlo by to být možná trochu větší, ale máme tu k dispozici všechno, včetně nahrávání. Ale když tu jsme, sedíme tu, hrajeme, čumíme na sebe. Když hraješ pro lidi, můžeš do toho dát trochu víc… nechci říkat srdce… ale citu,“ vysvětluje David Koller, který se vrátí na pódia až 22. května na svém Kollerfestu.

A pokud to nestihnete, můžete se vypravit třeba 28. července na Lucerna Music Bar Open Air v pražských Ledárnách Braník.

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na SpotifyApple PodcastsAnchor.fm a v dalších servisech. 

Další podcasty Headliner CZ: