Obrázek k článku PREMIÉRA: Filmový klip o hledání optimismu pro Circus Ponorka natočila Alice Nellis
| boi | Foto: Tomáš Martínek

PREMIÉRA: Filmový klip o hledání optimismu pro Circus Ponorka natočila Alice Nellis

Skladatel a kytarista Honza Ponocný byl dlouhá léta nejbližším souputníkem Ivana Krále a Mekyho Žbirky, pro české hudební „devadesátky” byla také zásadní jeho spolupráce s Bradleym Strattonem v Circusu Praha. Nyní představuje nový klip When the Moon becomes the Sun a zve na velký koncert v rámci festivalu Soundtrack Poděbrady.

Nově zfilmovaná písnička When the Moon becomes the Sun loni zazněla ve filmu Buko, který stejně jako klip režírovala Alice Nellis. Ponocný v něm organicky vklouzl do silného filmového příběhu o hledání optimismu.

Klip vychází pod hlavičkou Ponocného sólového projektu Circus Ponorka, který můžete dobře znát i z posledních narozenin Headlineru. Jeho unikátní one man show je technicky brilantní, a přitom neskutečně hravá a vtipná. Podobně jako právě zveřejněná skladba bývají divákům Ponocného písně něčím povědomé, ačkoliv je česká rádia (k vlastní škodě) nehrají. Jsou jich totiž plné filmy, ať už od Alice Nellis, nebo od Petra Zelenky. 

Právě spojenectví Ponocného a Nellis dalo vzniknout projektu, který zazní 25.8. na úvodním koncertě festivalu filmové hudby Soundtrack 2023. Circus Ponorka na něm vystoupí s partou špičkových muzikantů, která se pro tento večer pojmenovala The Deep Blue Sea Orchestra. Koncert filmových písní (například pro filmy Revival, Buko, Perfect Days, Andělé všedního dne) doprovodí na projekčním plátně ukázky z těchto filmů.

Písnička When the Moon becomes the Sun má hořký podtón. A je pravda, že sám Ponocný má k tématům smrti v posledních letech blíž, než by sám chtěl. „Stal jsem se už specialistou na tribute koncerty,” říká s hořkým humorem, protože v posledních třech letech dával dohromady hudební poctu třem svým někdejším hudebním souputníkům.

To se ale brzy změní. Circus Ponorka totiž právě dokončuje svou čtvrtou řadovou desku, která ponese název Lost Angeles.